REKLAMA
Znaleziono 1046 wyników
PGE rozpoczęła na Podkarpaciu budowę jednej z największych farm fotowoltaicznych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
PGE rozpoczęła na Podkarpaciu budowę jednej z największych farm fotowoltaicznych w Polsce
PGE rozpoczęła na Podkarpaciu budowę jednej z największych w Polsce farm fotowoltaicznych – PV Jeziórko. Do końca 2023 r., na działkach o powierzchni około 100 ha, powstanie instalacja o mocy 100 MW.
Zabytkowa ponadstuletnia elektrociepłownia pod Wrocławiem wkracza w erę cyfrowąartykuł
Pokaż artykuł
Zabytkowa ponadstuletnia elektrociepłownia pod Wrocławiem wkracza w erę cyfrową
Na terenie zabytkowej elektrociepłowni EC Czechnica w podwrocławskich Siechnicach należącej do Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A., spółki PGE Energia Ciepła, trwają prace związane z cyfrową inwentaryzacją. To pierwszy etap przygotowań do kompleksowej rewitalizacji tego unikatowego obiektu poprzemysłowego.
Konsorcjum polskich firm wybuduje za ponad 1,14 mld złotych bateryjny Magazyn Energii Gryfino artykuł
Pokaż artykuł
Konsorcjum polskich firm wybuduje za ponad 1,14 mld złotych bateryjny Magazyn Energii Gryfino
PGE Energia Odnawialna zawarła umowę z konsorcjum dwóch polskich firm: SPEC BAU POLSKA sp. z o.o. oraz El Professional sp. z o.o. na realizację bateryjnego Magazynu Energii Gryfino. Wartość umowy wyniosła ponad 1,14 mld zł brutto. Uruchomienie Magazynu Energii Gryfino planowane jest na koniec 2028 roku.
Łódź może zaoszczędzić 3 mld zł! Powstanie wielka farma fotowoltaicznaartykuł
Pokaż artykuł
Łódź może zaoszczędzić 3 mld zł! Powstanie wielka farma fotowoltaiczna
Pierwsza duża farma fotowoltaiczna, która będzie produkować energię elektryczną dla Łodzi może powstać przy ulicy Brzezińskiej. Zakończono analizy techniczne dla obszaru pomiędzy ulicami Olkulską i Listopadową. Według wstępnych szacunków farma może w ciągu 25 lat pozwolić na zaoszczędzenie połowy obecnego budżetu Łodzi, czyli niemal 3 miliardów złotych!
Na terenie Elektrociepłowni Bydgoszcz II zostały zamontowane trzy niskoemisyjne kominyartykuł
Pokaż artykuł
Na terenie Elektrociepłowni Bydgoszcz II zostały zamontowane trzy niskoemisyjne kominy
Budowa nowej jednostki gazowej w Elektrociepłowni Bydgoszcz II, należącej do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, weszła w kolejny etap. W ostatnich dniach został zamontowany ostatni z trzech kominów.
Rosnący popyt na rynku biurowym w największych polskich miastach w II kwartale 2022 r. [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Rosnący popyt na rynku biurowym w największych polskich miastach w II kwartale 2022 r. [RAPORT]
W II kwartale 2022 r. najemcy biurowi na ośmiu głównych rynkach regionalnych w Polsce nie zwalniali tempa – w tym okresie wynajętych zostało aż 190 000 mkw., czyli o 24% więcej, niż w I kwartale br. Łączny popyt w I połowie roku wyniósł 343 000 mkw., co stanowi wzrost o 28% w stosunku to analogicznego okresu w 2021 r. Ożywienie po stronie najemców przełożyło się na wzrost czynszów, średnio o 0,25-0,50 euro za mkw. miesięcznie. Najdrożej jest w Krakowie, Wrocławiu i Trójmieście.
[Kraków] Remont Kamienicy, ul. Józefińska 3inwestycja
Pokaż inwestycję
[Kraków] Remont Kamienicy, ul. Józefińska 3
Kraków, Podgórze, Józefińska 3
Nowa Łęknicainwestycja
Pokaż inwestycję
Nowa Łęknica
Łęknica, Polna
firma
Pokaż firmę
EKO-DOM Sp. z o.o.
Dąbrowa Górnicza, ul. Tysiąclecia 20
firma
Pokaż firmę
Dom-Eko Sp. z o.o.
firma
Pokaż firmę
Eko-Bud Sp. z o.o.
firma
Pokaż firmę
Eko-Invest Sp. z o.o.
firma
Pokaż firmę
Eko Dolina Sp. z o.o.
firma
Pokaż firmę
Eko-park Sp. z o.o.
firma
Pokaż firmę
Eko In Sp. z o.o.
70% całkowitej wartości transakcji inwestycyjnych zrealizowanych na rynku nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej przypada na Polskęartykuł
Pokaż artykuł
70% całkowitej wartości transakcji inwestycyjnych zrealizowanych na rynku nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej przypada na Polskę
Rynek nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej zanotował  40% spadek wartości transakcji w p...
W Siechnicach pod Wrocławiem powstaje nowa, wielka elektrociepłownia za ponad miliard złotych [FILMY + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Siechnicach pod Wrocławiem powstaje nowa, wielka elektrociepłownia za ponad miliard złotych [FILMY + WIZUALIZACJE]
W Siechnicach pod Wrocławiem trwa realizacja budowy nowej elektrociepłowni – priorytetowej inwestycji Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, należącego do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE. Na plac budowy dotarły już kotły szczytowo-rezerwowe, turbiny gazowe i generatory. Instalacja urządzeń technologicznych prowadzona jest równolegle z budową konstrukcji budynków i sieci.
Centrum handlowe Nowa Górna w Łodzi przeszło właśnie spektakularną metamorfozęartykuł
Pokaż artykuł
Centrum handlowe Nowa Górna w Łodzi przeszło właśnie spektakularną metamorfozę
Centrum handlowe zyskało m.in. nową grafitowo-drewnianą elewację, modernizacji poddano także toalety. To już kolejne tego typu zmiany w obiekcie. Niedawno oddano tu do użytku m.in. strefę relaksu z food courtem i strefą kids.
Łęgi Odrzańskie w rejonie stopnia wodnego Malczyce są już lepiej nawadniane [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Łęgi Odrzańskie w rejonie stopnia wodnego Malczyce są już lepiej nawadniane [ZDJĘCIA]
Wrocławskie Wody Polskie mają na koncie kolejną ważną inwestycję na rzecz środowiska naturalnego. Pod koniec roku zakończyła się realizacja zadania obejmującego nawodnienie lasów łęgowych na prawym brzegu Odry na wysokości stopnia wodnego Malczyce w rejonie wsi Prawików. W ramach inwestycji powstała nawadniająca tereny zalesione sieć rowów melioracyjnych z urządzeniami zastawkowymi, która została połączona ze zbiornikiem wyrównawczym.
Jest umowa na studium wykonalności nowego toru podejściowego do portu w Świnoujściuartykuł
Pokaż artykuł
Jest umowa na studium wykonalności nowego toru podejściowego do portu w Świnoujściu
6 maja 2024 r. w siedzibie Urzędu Morskiego w Szczecinie została podpisana umowa na studium wykonalności, przygotowanie raportów o oddziaływaniu na środowisko oraz na odkład urobku, a także opracowań pomocniczych dla budowy nowego, wschodniego toru podejściowego do portu w Świnoujściu, która będzie realizowana dzięki środkom europejskim z Programu „Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko na lata 2021-2027". W wydarzeniu wziął udział wiceminister infrastruktury Arkadiusz Marchewka.
REKLAMA